Logo
Wydrukuj tę stronę

Chcemy wspierać branżę upominkową

Rozmowa z Prezes Polskiego Stowarzyszenia Branży Prezentowej Rozmowa z Prezes Polskiego Stowarzyszenia Branży Prezentowej

Z dniem 1 kwietnia powstało Polskie Stowarzyszenie Branży prezentowej, na którego czele stanęła Monika Glegoła. O planach, celach stowarzyszenia oraz firmach tworzących go rozmawiamy z samą Panią Prezes.

Redakcja: Skąd pomysł na stworzenie Polskiego Stowarzyszenia Branży Prezentowej?

Monika Glegoła: Stowarzyszenie to inicjatywa wielu firm produkujących oraz importujących artykuły, które idealnie nadają się na prezent. Firm, które chcą poszerzać swoje kontakty, promować swoje produkty, a przede wszystkim w grupie tworzyć społeczność wspierającą rozwój branży. Naszym celem jest wspomaganie firm prezentowych w tworzeniu wspólnego biznesu i łączeniu ich z zagranicznymi firmami. Naszym zadaniem jako Stowarzyszenia jest także promocja polskich firm za granicami Polski.

Jakie są cele Stowarzyszenia?

Jak już wspomniałam przede wszystkim chcemy tworzyć warunki umożliwiające rozwój zrzeszonych Członków. Ta branża potrzebuje wsparcia nie tylko merytorycznego, ale także promocyjno-marketingowego. Jako Stowarzyszenie chcemy stworzyć platformę do wymiany informacji i dalszego rozwoju rynku prezentowo-upominkowego. Tworząc grupę nasi Członkowie będą mieć możliwość spotkań, pozyskiwania nowych Partnerów Biznesowych, wymiany informacji i współdziałania.

Kto może zostać Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Branży Prezentowej?

Przede wszystkim osoby prawne lub jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które interesują się branżą upominkową. Ponadto producenci, importerzy i dystrybutorzy gadżetów, prezentów, upominków oraz pokrewnych artykułów. Wśród naszych Członków już dzisiaj są także firmy działające na rynku produktów i usług reklamowych, agencje reklamowe, organizatorzy targów i wystaw, media zajmujące się tematyką rynkową produktów i usług reklamowych oraz oczywiście sklepy internetowe.

Czy z Członkostwem wiążą się jakiekolwiek opłaty?

Powstanie Stowarzyszenia było wynikiem wielu rozmów z wystawcami targów GiftShow, które odbędą się 22-24 maja 2015 roku. To właśnie z ich inicjatywy zdecydowaliśmy się na zawiązanie grupy, która ma wspólny cel działania. Z tego względu, że nasze działania mają charakter przede wszystkim pro-rozwojowy, dla wszystkich wystawców targów GiftShow członkostwo w stowarzyszenie przez kolejne trzy lata jest nieodpłatne. 

Jakie korzyści mają firmy, które dołączają do Stowarzyszenia?

Na pewno nic nie tracą a jedynie mogą wynieśc korzyści chociażby z nowych kontaktów. Poza tym zyskuję nieodpłatną promocję na arenie międzynarodowej, na stronie stowarzyszenia, zyskują darmową powierzchnię wystawową na targach np. w Chinach. Lada dzień wydany zostanie także magazyn, na łamach którego wyłącznie nasi Członkowie będą mieli możliwość prezentacji swoich produktów nieodpłatnie. Reszta firm nie będzie już tak uprzywilejowana.

Jaki jest podział ról wśród Członków Zarządu?

Zarząd Stowarzyszenia to 3 osoby. Każda z nich odgrywa swoją rolę. Do reprezentowania Stowarzystwa we wszystkich sprawach majątkowych i niemajątkowych jest upoważniony Prezes, V-ce Prezes działający samodzielnie. Naszym celem jest jednak wspólne działanie. Poza tym nie tylko Zarząd Tworzy Stowarzyszenia. Wszyscy członkowie będą mieli prawo głosu i bezpośredni wpływ na to, czym będziemy się zajmować. Obecnie naszym celem jest przede wszystkim rozwój i promocja Stowarzyszenia.

Jakie są plany na aktywność Stowarzyszenia w najbliższych miesiącach?

Przede wszystkim targi GiftShow, promocja firm na arenie międzynarodowej, misje gospodarcze oraz stworzenia platformy do wymiany informacji.

Rozmawiała Daria Kostera

www.scanner.com.pl 

Najnowsze od Stowarzyszenie

2015 Copyright © by Polskie Stowarzyszenie Branży Prezentowej i Upominkowej - Prawa autorskie zastrzeżone