Menu
Statut Stowarzyszenia Branży Prezentowej

Statut Stowarzyszenia Bra…

Statut Polskieg...

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Pols...

Władze Stowarzyszenia

Władze Stowarzyszenia

Władze Polskieg...

Siedziba

Siedziba

Siedziba Polski...

Kodeks etyczny Członków stowarzyszenia

Kodeks etyczny Członków s…

Kodeks etyczny ...

Zostań członkiem Stowarzyszenia

Zostań członkiem Stowarzy…

Zostań członkie...

Prev Next

V jubileuszowa edycja akcji charytatywnej BajkOLAndia Wyróżniony

V jubileuszowa edycja akcji charytatywnej BajkOLAndia

BajkOLAndia to wydarzenie, które łączy ludzi niezależnie od sytuacji majątkowej, statusu społecznego, czy, w przypadku firm - branży. Wszystkim przyświeca wspólny cel - podarowanie cząstki siebie innym. Ideę BajkOLAndii najlepiej oddają słowa pomysłodawczyni i organizatorki akcji, Aleksandry Mikołajczyk: "Najważniejszym założeniem BajkOLAndii jest szeroko rozumiane łączenie - łączenie poprzez integrację dzieci chorych ze zdrowymi, spotkanie ludzi biznesu i showbiznesu, firm o różnych profilach. Tworzymy razem coś naprawdę niezwykłego. Coś, co czyjś dzień czyni wyjątkowym".

W tym roku nasze Stowarzyszenie po raz pierwszy wspiera inicjatywę i razem z Organizatorką promuje pomaganie innym. Minione edycje poparło także wiele znakomitych osobowości, firm czy fundacji, między innymi: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”, Fundacja „Sztuka leczy”, a także Fundacja „Mam serce”. W 2014 roku do BajkOLAndii przyłączyła się Fundacja „Przyjaciółka”. Szczególnie istotne było związanie się akcji z Centrum Zdrowia Dziecka. Współpraca z tą instytucją zaczęła się w poprzednim roku, kiedy do BajkOLAndii dołączyła też Fundacja "Kreatywny Instytut Promocji Idei". Tegoroczną, jubileuszową edycję eventu organizują wspólnie Fundacja „Magia Sztuki” i Fundacja "Serce Dziecka", przy wciąż trwającym wsparciu Centrum Zdrowia Dziecka.


BAJKOLANDIA 2015


Jak w poprzednich latach, tak i w tym, dzieci nie tylko są odbiorcami całego wydarzenia, ale przede wszystkim jego współtwórcami. To specyfika całej akcji. Chodzi przecież o to, by zaktywizować najmłodszych i poprzez wspólną zabawę - pomagać. Ważna jest integracja dzieci chorych ze zdrowymi, zatarcie granic między światem zewnętrznym a szpitalną rzeczywistością. Śmiało można powiedzieć, że niwelowanie barier bez zaangażowania najmłodszych nie byłoby możliwe.

Tegoroczna akcja będzie miała wyjątkowo modny charakter. Do akcji przyłączyła się marka ubrań i butów dla najmłodszych COOL CLUB, dostępna wyłącznie w sklepach sieci SMYK, której ubrania zaprezentują mali modelki i modele podczas pokazu mody. Wydarzenie otworzy koncert gwiazd programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", w którym wystąpią Artur Chamski, Maria Tyszkiewicz i Jurek Grzechnik. Nie będzie to jednak jedyny artystyczny akcent. Zaproszeni goście wraz z Aleksandrą Mikołajczyk i dziećmi zmierzą się z teatralną interpretacją "Ptasiego radia" w ramach krótkiej improwizacji.

Oczywiście, to nie wszystko! Na podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka i zaproszone dzieci czekają rozliczne warsztaty: będzie można zgłębić tajemnice eksperymentów chemicznych, dać ponieść się twórczej inwencji podczas zabaw plastycznych, czy stworzyć biżuterię według własnych pomysłów i wytyczyć nowe trendy w modzie. Polskie gwiazdy uświetnią całe wydarzenie, przybywając na BajkOLAndię specjalnie dla najmłodszych.

Ambasadorami akcji zostali Elżbieta Romanowska i Anna Powierza, które wraz z uczniami jednej z warszawskich szkół wręczą specjalnie przygotowane podarunki na oddziałach Centrum Zdrowia Dziecka tym z pacjentów, którzy nie będą mieli możliwości brać czynnie udziału w wydarzeniu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.bajkolandia.com.pl 

Ostatnio zmienianywtorek, 13 wrzesień 2016 11:12

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Powrót na górę