Menu
Statut Stowarzyszenia Branży Prezentowej

Statut Stowarzyszenia Bra…

Statut Polskieg...

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Pols...

Władze Stowarzyszenia

Władze Stowarzyszenia

Władze Polskieg...

Siedziba

Siedziba

Siedziba Polski...

Kodeks etyczny Członków stowarzyszenia

Kodeks etyczny Członków s…

Kodeks etyczny ...

Zostań członkiem Stowarzyszenia

Zostań członkiem Stowarzy…

Zostań członkie...

Prev Next

Jak rozpocząć biznes z Chinami? Wyróżniony

Jak rozpocząć biznes z Chinami?

Pełne kompendium wiedzy na temat prowadzenia z sukcesem biznesu z Chinami, warsztaty, konferencje, wiele inspiracji dla początkujących importerów i firm rozpoczynających handel z partnerem z Państwa Środka. Już po raz piąty odbędą się targi China Expo Poland. 

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 17 września br., w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie i potrwa do soboty, 19 września. Na targi przyjadą przedsiębiorcy z różnych prowincji Chin w poszukiwaniu wśród polskich firm partnerów do biznesu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji.  

Znalezienie chińskiego kontrahenta jest stosunkowo proste. Natomiast jakość tego znaleziska, zależy już od wielu czynników, w tym przede wszystkim znajomości chińskich realiów – wiedzy. Targi China Expo Poland to nie tylko możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych z chińskimi partnerami, ale także, co równie istotne, dostęp do wielu ekspertów w dziedzinie współpracy z Chinami w ramach towarzyszących targom konferencji. To sposobność do zdobycia cennych informacji wskazówek, jak również poznania i oceny ofert oraz usług firm konsultingowych, finansowych itp., tym samym lepszej orientacji w rynku.- mówi Paulina Kiełbus-Jania, prezes i dyrektor zarządzający firmy BigChina.pl, która towarzyszy targom China Expo Poland od pierwszej edycji.  

ABC Importera 

Jak co roku targom China Expo Poland towarzyszyć będzie bogaty program merytoryczny. PolskoChińska Izba Gospodarcza oraz ChińskiRaport.pl dostarczą kompleksowej wiedzy na temat bezpiecznego handlu z Chinami, podpowiedzą jak uniknąć niebezpiecznych pułapek. Firma BigChina.pl również w tym roku, podczas konferencji przedstawi  podstawowe reguły gry dotyczących importu z Chin. Wyjaśni,  co jest mitem, a co faktem w temacie importu z Państwa Środka. Jak podkreśla Paulina Kiełbus-Jania (prezes i dyrektor zarządzający firmy BigChina.pl, która towarzyszy targom China Expo Poland od pierwszej edycji) - importując z Chin warto wiedzieć dlaczego nasz kontrahent zachowuje się tak, a nie inaczej i czego można się po nim spodziewać, jakie uwarunkowania mają wpływ na jego działanie i jak je rozumieć. Ponadto przedstawione zostaną ciekawe rozwiązania dotyczące rozliczeń z zagranicznym kontrahentem, firma Ebury doradzi jak bezpiecznie prowadzić transakcje w walutach lokalnych oraz zabezpieczyć się od ryzyka kursowego. Ponadto podczas sobotniej konferencji omówiona zostanie aktualna polityka Chin - Chiński Jedwabny Szlak 2.0 i jego wpływ na Polskę i polski biznes. Prelekcje poprowadzi Radosław Pyffel z Centrum Studiów Polska Azja (CSPA), partner merytoryczny targów.   

Kultura biznesowa i Business Chinese 

Podczas targów będzie można wziąć udział w darmowej pierwszej lekcji języka chińskiego i poznać  zwroty w języku chińskim ułatwiające pierwsze kontakty biznesowe. Polskie Stowarzyszenie Go przygotuje warsztaty z wykorzystaniem filozofii gry wei-qi w biznesie. Znajomością zasad tej starochińskiej gry planszowej na pewno każdy polski biznesmen bardzo zaimponuje chińskiemu partnerowi. Odbędzie się również konferencja dotycząca kultury biznesowej Chin i Korei, którą przeprowadzi Centrum Studiów Polska - Azja (CSPA) .  

Korzyści  dla odwiedzających 

Dla profesjonalistów z branży organizatorzy przygotowali specjalny, preferencyjny program. Każdy z uczestników programu otrzyma m.in. prezent od organizatorów oraz kupon na lunch w chińskiej restauracji na terenie hali wystawienniczej. Warunkiem zakwalifikowania się do programu jest: dokonanie rejestracji online lub na miejscu jako przedstawiciel firmy, podanie prawidłowych danych oraz przeprowadzenie 5 rozmów handlowych (udokumentowanych zebranymi wizytówkami wystawców).  

Jak wziąć udział? 

China Expo Poland organizowane są w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Na miejsce można dojechać samochodem – przy obiekcie znajduje się 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Skorzystać można też z komunikacji miejskiej - w sąsiedztwie kursuje 11 linii autobusowych z różnych punktów stolicy, SKM – linia S1 relacji Pruszków – Otwock oraz pociągi Kolei Mazowieckich ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego. Targi można zwiedzać w czwartek i piątek, tj. 17-18 września w godzinach 10-17, a także w sobotę, 19 września, od 10 do 16. Wszystkich zwiedzających China Expo Poland obowiązuje rejestracja, po rejestracji wejście na targi jest darmowe. Można jej dokonać online na www.china-expo.pl lub na miejscu podczas imprezy.   

Ostatnio zmienianyniedziela, 06 wrzesień 2015 11:36

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Powrót na górę