Menu
Statut Stowarzyszenia Branży Prezentowej

Statut Stowarzyszenia Bra…

Statut Polskieg...

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Pols...

Władze Stowarzyszenia

Władze Stowarzyszenia

Władze Polskieg...

Siedziba

Siedziba

Siedziba Polski...

Kodeks etyczny Członków stowarzyszenia

Kodeks etyczny Członków s…

Kodeks etyczny ...

Zostań członkiem Stowarzyszenia

Zostań członkiem Stowarzy…

Zostań członkie...

Prev Next

Christmasworld oraz Floradecora jako wspólne przedsięwzięcie Wyróżniony

Kolejna edycja przed nami! Kolejna edycja przed nami!

 

W dniach 27-31 stycznia 2017 na wiodących targach Christmasworld we Frankfurcie nad Menem pojawią się najnowsze propozycje sezonowych dekoracji oraz ozdób świątecznych. W hali 11.1 rozkwitnie nowa, imponująca część poświęcona kwiatom ciętym i roślinom ozdobnym, a wśród nich róże, gerbery, lilie, eustomy, tulipany, chryzantemy, orchidee, gwiazdy betlejemskie, drzewka bożonarodzeniowe, a także różne odmiany bambusa, kaktusy i sukulenty. – W tej nowej i wyjątkowej kombinacji pojawią się kolejne możliwości zwiększenia zbytu – mówi z radością o targach Floradecora towarzyszących od najbliższej edycji targom Christmasworld Eva Olbrich, dyrektor targów Christmasworld organizowanych przez Messe Frankfurt Exhibition GmbH. Kwiaty cięte i rośliny ozdobne to doskonałe uzupełnienie bogatego asortymentu dekoracji sezonowych oraz odpowiedź Messe Frankfurt Exhibition GmbH na nowe potrzeby klientów. To propozycja dla zakładów florystycznych, sklepów z upominkami, salonów meblowych, jak również gastronomii, hoteli, sklepów spożywczych, dyskontów, centrów ogrodniczych i marketów budowlanych.

Ważne jest również to, że wszystkie produkty prezentowane na Floradecora będzie można faktycznie zamówić i to zarówno w dużych, jak i małych ilościach – informuje Ronald van den Breevaart z holenderskiej firmy Green Team Consultancy, doradca organizatorów targów Floradecora. Nowe targi to prawdziwa platforma zamówień: zarówno dla profesjonalnych kwiaciarzy, jak i osób dopiero od niedawna wykorzystujących w biznesie świeże kwiaty. Wszystko, co zobaczą odwiedzający, będzie można od razu zamówić. – Oznacza to, że prezentowane będą nie prototypy, które dopiero zostaną wyhodowane, ale gotowy do zamówienia towar. Oprócz ogromnych międzynarodowych firm ogrodniczych oraz kooperatyw hurtowników pojawią się również przedstawiciele mniejszych kwiaciarni, aby impreza ta stanowiła odpowiedź na najróżniejsze potrzeby i wielkości zamówień – od dużych wolumenów po zupełnie indywidualne potrzeby detalistów.

Kwiaty i rośliny ozdobne będą zaprezentowane w innowacyjnej aranżacji z przodu hali 11.1, co ułatwi kupującym dokonanie wyboru. I tak na przykład kwiaty cięte, takie jak czerwone róże od różnych producentów zaprezentowane zostaną dla porównania na specjalnych stołach wystawienniczych. W kolejnym kroku możliwe będzie złożenie zamówienia bezpośrednio u producenta: w razie potrzeby będzie można zamówić gotowe wózki wypełnione kwiatami, które można po prostu wstawić do sklepu i od razu zacząć sprzedaż. Wystawcy podzielą się również swoją fachową wiedzą oraz pokażą, w jaki sposób pielęgnować i obchodzić się ze świeżymi kwiatami i roślinami ozdobnymi. – Żaden kupujący nie pozostanie sam z tym nowym asortymentem, z przyjemnością pomożemy i udzielimy kilku wskazówek na temat wykorzystania go w swojej działalności – podkreśla van den Breevaart. – Handel świeżymi kwiatami i roślinami ozdobnymi jest bowiem mniej skomplikowany niż się uważa, także dzięki innowacyjnym sposobom aranżacji kwiatowego asortymentu w sprzedaży detalicznej.

Natura działa: wszystko zależy od pomysłu

Według niego idea wprowadzenia świeżych kwiatów i roślin ozdobnych jako uzupełnienia i rozszerzenia bogatej oferty dekoracji na targach Christmasworld jest naprawdę trafiona i stanowi odpowiedź na aktualne trendy. – Kwiaty i rośliny ozdobne to od dawna nieodłączna część świątecznych dekoracji, a także coś, co na co dzień towarzyszy dzisiejszym konsumentom. To one stanowią zapowiedź kolejnych pór roku, zdobią stolik śniadaniowy, upiększają salon, a także dodają uroku mniejszym i większym sklepom – wyjaśnia van den Breevaart.

Kwiaty i rośliny ozdobne to jednak dużo więcej: Zieleń jest teraz w modzie. Naturalność to powszechnie obowiązujący trend, któremu należy się przyjrzeć: prosty i nieskomplikowany. Dzisiejszy klient bardziej niż kiedykolwiek pragnie pięknych artykułów dekoracyjnych, które nie wymagają dużego nakładu pracy. Konsumenci lubią rzeczy zaskakujące, ale i proste.

Jak duży potencjał tkwi w połączeniu elementów dekoracyjnych i kwiatowych, widać na licznych, choć bardzo różnych przykładach: Tuż przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej firma ogrodnicza Löwer spod Frankfurtu włączyła do swojej oferty ozdobną misę obsadzoną kwiatami w kolorach niemieckiej flagi – uroczy prezent i element dekoracyjny, łatwy w transporcie. Takie pomysły budzą pozytywne emocje, a nawet zachwyt klientów, zachęcając ich do kolejnych zakupów. Coraz więcej dyskontów stawia też na poręczne upominki, takie jak gotowe bukiety. – I to z coraz większym powodzeniem – potwierdza Britta Tröster, menedżer działu kwiatów i roślin ozdobnych w firmie Agrarmarkt Informations-Gesellschaft mbH (AMI). Naprzeciw klientom wychodzą również Blume 2000 oraz meblowy gigant Ikea: w ich sklepach kupić można gotowe aranżacje kwiatowe. Wszystko dla wygody klienta. Właśnie tak będzie również na nowych targach Floradecora, gdzie od 27 do 30 stycznia 2017 w hali 11.1 będzie można nabyć świeże kwiaty i rośliny ozdobne.

 

Targi Frankfurt

Przedstawicielstwo w Polsce

ul. Bohdanowicza 21 lok. 21

02-127 Warszawa

www.targifrankfurt.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 


Christmasworld i Floradecora: Seasonal Decoration at its best

Christmasworld to najważniejsza w roku data w kalendarzu zamówień w międzynarodowej branży dekoracji oraz ozdób świątecznych. To właśnie we Frankfurcie prezentowana jest co roku oferta najnowszych produktów i trendów na wszystkie święta w roku, a także innowacyjne pomysły dekoracji zewnętrznych oraz dużych lokali komercyjnych, kierowana do hurtowni i sklepów detalicznych, centrów handlowych, marketów budowlanych oraz branży ogrodniczej. W trakcie ostatniej edycji na targach pojawiło się 953 wystawców z 45 krajów oraz ponad 39 000 odwiedzających ze 115 krajów. Christmasworld to cała gama artykułów dekoracyjnych oraz ozdób świątecznych. Dodatkową wartość oraz inspirację stanowi obszerny program wydarzeń towarzyszących, w tym pokaz trendów, pokazy specjalne oraz wykłady ekspertów.

Premiera w 2017 roku: W dniach 27-30 stycznia 2017 kupujący na targach Christmasworld będą mogli odwiedzić również halę 11.1, gdzie w nowej części pod nazwą Floradecora będzie można zapoznać się z ofertą kwiatów ciętych, roślin ozdobnych oraz aranżacji kwiatowych wkomponowanych w dekoracje sezonowe, a to wszystko w idealnym momencie, bo na początku roku i w kraju, który w branży kwiatowej jest największym rynkiem zbytu w Europie. Innowacyjna koncepcja targów oraz stoisk dla nowych wystawców, w tym hodowców i producenci kwiatów i roślin ozdobnych, sprzedawców hurtowych kwiatów, importerów i eksporterów, zrzeszeń dystrybutorów, spółdzielni, dostawców ceramiki oraz kwiatów, firm logistycznych oraz zakładów produkcji opakowań.


Informacje na temat targów we Frankfurcie

Messe Frankfurt to jeden z największych organizatorów targów na świecie, generujący sprzedaż wartą około 645 milionów euro i zatrudniający 2 297* pracowników. Grupa Messe Frankfurt to globalna sieć 29 oddziałów oraz 57 międzynarodowych partnerów sprzedaży. Dzięki temu możliwe jest dotarcie do lokalnych klientów w ponad 160 krajach Messe Frankfurt organizuje swoje wydarzenia w ponad 40 lokalizacjach na całym świecie. W roku 2015 firma Messe Frankfurt zorganizowała w sumie 132* imprezy targowe, z których ponad połowa miała miejsce poza Niemcami.

Powierzchnie wystawiennicze Messe Frankfurt to 592 127 metrów kwadratowych,
w tym dziesięć hal wystawowych. Firma prowadzi również dwa centra konferencyjne. Historyczna Festhalle to jedno z najpopularniejszych tego typu miejsc w Niemczech, gdzie odbywają się najróżniejsze wydarzenia. Messe Frankfurt jest własnością publiczną, w której 60 procent posiada miasto Frankfurt, a 40 procent – land Hesji.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.messefrankfurt.com 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Powrót na górę