Menu
Statut Stowarzyszenia Branży Prezentowej

Statut Stowarzyszenia Bra…

Statut Polskieg...

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Pols...

Władze Stowarzyszenia

Władze Stowarzyszenia

Władze Polskieg...

Siedziba

Siedziba

Siedziba Polski...

Kodeks etyczny Członków stowarzyszenia

Kodeks etyczny Członków s…

Kodeks etyczny ...

Zostań członkiem Stowarzyszenia

Zostań członkiem Stowarzy…

Zostań członkie...

Prev Next

Ambiente - Trendy 2016 Wyróżniony

Międzynarodowe, wiodące targi dóbr konsumpcyjnych Międzynarodowe, wiodące targi dóbr konsumpcyjnych

Motywem przewodnim targów Ambiente Trends 2016 jest idea, aby „zachować i rozwijać” sprawdzone produkty. Studio projektowe bora.herke.palmisano podzieliło trendy targów Ambiente na cztery działy tematyczne. 

 

Skłonność do eksperymentowania, futuryzm, minimalizm i oryginalność – trendy w sektorze dóbr konsumpcyjnych w nadchodzącym sezonie to szeroki wachlarz propozycji wzorniczych. Pokaz trendów Ambiente, który odbędzie się we Frankfurcie w dniach 12-16 lutego 2016 roku będzie spektakularną prezentacją najnowszych trendów podzielonych na cztery działy tematyczne: „artisanal gardening”, „futuristic couture”, „functional simplicity” oraz „composing freedom”. Trendy te zostały wytypowane przez studio projektowe bora.herke.palmisano na podstawie najświeższych tendencji w designie, sztuce, modzie i architekturze. 

Idąc za takim podziałem, konsultanci do spraw trendów wybiorą produkty wystawców targów Ambiente, aby odwiedzający to wydarzenie mogli na własne oczy zobaczyć trendy przyszłości oraz konkretne przykłady produktów, które się w te trendy wpisują. Ponieważ Ambiente to największe targi sektora dóbr konsumpcyjnych, wydarzenie to jak żadne inne przedstawi owe trendy w sekcjach „Living”, „Giving” oraz „Dining” i będzie stanowić swoisty przegląd oferty całej branży, w tym najnowszych produktów i innowacji. Jeszcze przed targami dostępna będzie poświęcona im broszura, zawierająca mnóstwo informacji na temat trendów w kolorystyce, materiałach oraz stylach.

Proces sam w sobie nie musi oznaczać zupełnie nowego podejścia – wiele świetnych produktów i bestsellerów na rynku to po prostu poprawione wersje już wypróbowanych pomysłów, znanych i cenionych od pewnego czasu. Myśl przewodnia targów – „zachowywanie i rozwijanie” – przewija się przez wszystkie cztery działy tematyczne i jest wyrazem coraz wyższych wymagań projektantów, producentów i konsumentów wobec dóbr konsumpcyjnych. Szczególnie dużą popularnością cieszą się produkty wytwarzane w sposób przyjazny dla środowiska oraz społeczeństwa. Dzięki możliwościom, jakie dają nam współczesne materiały oraz metody produkcji, pojawiają się niezwykle udane rozwiązania – inteligentne i kreatywne. – Poszukiwanie nowych form wyrazu we wzornictwie prowadzi z jednej strony do żmudnych, poważnych i wnikliwych prób poradzenia sobie z różnymi przeciwnościami, ale z drugiej strony dodaje ludziom odwagi do eksperymentowania z formą i materiałami – mówi Annetta Palmisano ze studia projektowego bora.herke.palmisano. Cztery wspomniane działy tematyczne będą dostępne w Galerii 1 targów Ambiente.

 

Artisanal gardening: autentycznie i oryginalnie

Inspiracje ogrodnictwem: ciepłe odcienie późnego lata oraz oryginalne materiały to naturalny akcent w wystroju wnętrz. Granice pomiędzy wnętrzem a tym, co na zewnątrz zacierają się, stwarzając atmosferę relaksu oraz nastrój czerpiący z kultury hippisowskiej oraz folkoru. Paleta intensywnych barw łączy się tutaj z naturalnymi materiałami, takimi jak glina i ceramika, drewno, bambus, płótno, wełna, drelich, aksamit oraz zamsz. Rzemiosło tradycyjne, takie jak wyplatanie, patchwork, haft, rzeźbienie w materiale, grawerstwo, emaliowanie to techniki wplatające materiały w „naturalny” kontekst. I tak wazony, kołdry, poduchy zdobić będą mocne, kwiatowe wzory – w różnych odcieniach tych samych barw lub w żywszej kolorystyce. Makrama, patchwork czy haft nakładany przeżyją swój renesans. Produkty vintage oraz rzekome „znaleziska” dopełnią harmonii wystroju pokoju dziennego.

Futuristic couture: promienna estetyka

Połączenie innowacyjnych technologii produkcyjnych, takich jak procesy termoplastyczne, z tradycyjnymi metodami wytwórstwa daje nowe możliwości i umożliwia przetwarzanie plastiku, pleksiglasu, kryształu górskiego, metalu czy neoprenu w elementy dekoracyjne oraz surowce wtórne. Wyszukane wzory molekularne, odcienie i faktury wzbogacone motywem złotej lub srebrnej nitki dają efekt zaskakujący i przenoszą nas w świat science fiction o obcej i nowej estetyce wystroju wnętrz, a także przedmiotów takich jak szklane naczynia, oświetlenie oraz biżuteria. Dzięki postępowi technicznemu, w tym drukowi 3D, granice możliwości wciąż się przesuwają, dzięki czemu możliwe jest urzeczywistnienie najróżniejszych rozwiązań „szytych na miarę”. Jasne odcienie zieleni i błękitu, niklu oraz różu łączą się tu z lśniącymi dodatkami, dając efekt futurystyczny, w którym projektanci bawią się niejako motywami sztuczności czy pozornych pęknięć.

Functional simplicity: tak, jak powinno być

Prostota, pragmatyzm i wysoka jakość – dzięki całej palecie nowych monochromatycznych barw – odcieni bieli i szarości, ów trend skupia się na maksymalnej fukncjonalności produktu. Design minimalistyczny koncentruje się wokół nieskazitelnego wykonania i czerpie z wykorzystania materiałów w sporcie i architekturze. Zastosowanie do produkcji szkła, stali nierdzewnej, marmuru, betonu i gumy stanowi podkreślenie długotrwałości produktów i przydaje im sportowego, swobodnego wyglądu przedmiotów przeznaczonych tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dzięki prostym liniom i figurom geometrycznym, materiałom z siatki i mikroteksturom produkty te emanują estetyką zdominowaną przez symetrię. Taka forma minimalizmu wysokiego kalibru spełnia najwyższe wymagania wobec produktów, które mają stać się klasyką przyszłości.

Composing freedom: niekonwencjonalność bez zahamowań

Mocne nasycenie i jasna paleta barw to cechy charakterystyczne tego trendu, którego nie da się w żaden sposób zaszufladkować: kontrastujące elementy łączą się tu w zadziwiające kombinacje o bardzo indywidualnym charakterze. Cały wachlarz najróżniejszych materiałów, sztuczna skóra zwierzęca, metale na wysoki połysk oraz wzory malowane sprayem łączą się tu z wytłaczanymi wzorami gadów, motywami zwierzęcymi i żakardami o rozmytym wzorze. Radość eksperymentowania i łączenia różnych elementów daje szereg rozwiązań pełnych kontrastów, bez obaw o przekraczanie granic jakiegokolwiek stylu. W rezultacie otrzymujemy projekty pełne barwnego chaosu, zarówno w markowych, jak i lubianych, choć mniej znanych produktach, które łączy jedno: oryginalne i niefrasobliwe podejście.

Studio projektowe bora.herke.palmisano

W trakcie organizacji targów Ambiente za wytyczanie trendów na rok 2016 odpowiedzialni są konsultanci ze studia projektowego bora.herke.palmisano. Dzięki ogromnemu wyczuciu oraz wieloletniemu doświadczeniu Annetta Palmisano, Claudia Herke i Cem Bora nieustannie analizują światowe trendy w modzie, wzornictwie i architekturze. Na targach we Frankfurcie są odpowiedzialni za wskazanie trendów targów Ambiente, które zostaną zaprezentowane w trakcie imponującego pokazu trendów poprzez wybrane produkty wystawców.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Powrót na górę